پرسش و پاسخ های وقت سفارت آمریکا

چرا برای وقت سفارت آمریکا باید فقط از سفارت های آمریکا در دبی، ارمنستان و آنکارا اقدام کرد؟

کشورهایی که در داخل خاک ایران سفارتخانه دایر ندارند، کنسولگری های مشخصی را جهت مراجعه متقضاییان ایرانی در نظر گرفته اند. توجه داشته باشید باوجودیکه امکان تعیین وقت سفارت آمریکا از سایر کنسولگری ها نیز برای ایرانیان وجود دارد، ممکن است پس از مراجعه به کنسولگری های متفرقه با این گفته سفارت مواجه شوند که شما باید باردیگر مدارک خود را به یکی از کنسولگری های ویژه ایرانیان ارائه دهید، چراکه کنسولگری های مختص ایرانیان با مدارک متقضاییان ایرانی و زبان فارسی آشنایی کامل دارند. به طور مثال ایالات متحده امریکا، سه کنسولگری دبی، آنکارا و ایروان را به متقاضیان ایرانی اختصاص داده است؛

هرچند که امکان مراجعه ایرانیان به سایر کنسولگری ها وجود دارد؛ بهتر است متقاضیان از یکی از این سه کنسولگری اقدام نمایند تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوند

ایرانیان باید از کدام کنسولگری اقدام کنند؟

ایرانیان می توانند از تمامی کنسولگری های ایالات متحده اقدام به تعیین وقت سفارت و درخواست ویزا نمایند، اما کنسولگریهایی که دولت امریکا برای ایرانیان در نظر گرفته، دبی ، ایروان و آنکاراست. شانس قبولی شهروندان ایران در این کنسولگریها بیشتر است.

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت امریکا چیست؟

اگر متقاضی شخصا اقدام به تکمیل فرم DS-160 نموده، صفحه تاییدیه DS-160 Confirmation page  و کپی صفحه اول پاسپورت کافیست؛ در غیر این صورت فرم فارسی DS-160 و کپی صفحه اول پاسپورت و اسکن یک عکس 5*5 رنگی زمینه سفید موردنیاز است.

مدارک لازم جهت ارائه به سفارت امریکا چیست؟

اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار پس از مدت زمان مدنظر جهت اقامت در ایالات متحده امریکا، پاسپورت های قبلی ( به خصوص اگر در آنها ویزای معتبر وجود دارد.)، دو قطعه عکس 5*5 رنگی زمینه سفید که اخیرا گرفته شده، ترجمه و اصل شناسنامه، مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، پروانه مطب یا بهره وری، حکم کارگزینی، ترجمه سوابق بیمه و ..، مدارک مالی شامل پرینت شش ماهه حساب و هر مدرک دیگری که تمکن مالی متقاضی و قصد بازگشت وی به کشور مبدا را ثابت نماید.


پرسش و پاسخ های وقت سفارت انگلیس

معمولآ اولین وقت سفارت چه تاریخی هست ؟

معمولآ وقت ها باز میباشند ، گرفتن وقت برای هر تاریخی که متقاضی میخواهد امکان پذیر میباشد.

تعطیلی سفارت انگلیس چه روزهایی میباشد؟

در ترکیه شنبه ها و یکشنبه ها و در امارات جمعی ها و شنبه ها.

کل پروسۀ ویزا دادن در ترکیه چقدر در طول میکشد؟

به طور معمول از روز مصاحبه تقریبآ 2 هفته زمان میبره که جواب ویزای شما آماده بشه و کمتر از یک هفته هم برای ارسال مدارک و پاسپورت به ایران زمان میبره که کلآ 3 هفته کل پروسه طول میکشد.