پارک صلح بین المللی جاذبه های مرز کانادا و آمریکا

از ترکیب پارک ملی Lakes Waterton در کانادا و پارک ملی Glacier در آمریکا، پارک صلح بین المللی Waterton-Glacier تشکیل شده است و جز میراث جهانی یونسکو بحساب می آید.در این مطلب، شما میتوانید با مطالعه این مقاله دانسته های خود را در خصوص پارک صلح بین المللی افزایش بدهید.

پارک صلح بین المللی Waterton-Glacier

از ترکیب پارک ملی Lakes Waterton در کانادا و پارک ملی Glacier در آمریکا، پارک صلح بین المللی Waterton-Glacier تشکیل شده است و جز میراث جهانی یونسکو بحساب می آید.در این مطلب، شما میتوانید با مطالعه این مقاله دانسته های خود را در خصوص پارک صلح بین المللی افزایش بدهید.


معرفی پارک صلح بین المللی

پارک صلح بین المللی Waterton-Glacier از ترکیب دو پارک Lakes Waterton و Glacier تشکیل شده است. این دو پارک توسط یونسکو به عنوان ذخیره زیستگاه کره زمین معرفی شده اند. ترکیب این دو پارک، میراث جهانی یونسکو است. این اتحاد در ۱۸ ژوئن ۱۹۳۲ و طی فرایندی شکل گرفت که اعضای کلوب ملی Rotary در ایالت های آلبرتا و مونتانا و نیز سر چارلز آرتور، بارونت دوم، آغازگران آن بودند. این دو پارک به صورت جداگانه و تحت چارچوب قانونی کشورشان اداره می شوند و هزینه ی ورودی آنها هم جداگانه دریافت می شود.

پارک صلح بین المللی 2

حیاط وحش پارک صلح بین المللی

این پارک، اولین پارک صلح بین المللی در جهان است و در مرز کانادا و آمریکا قرار دارد. دراینجا می توان مناظر زیبا، گونه های متنوع حیات وحش، جنگل ها و یخچال های طبیعی را مشاهده کرد. آب وهوای منحصربه فرد آن موجب سکونت گونه های زیستی متنوع و فراوان شده است. این دو پارک در ابتدا به علت وجود کوهستان های عظیم، آرامش مکانی و زمین های یخبندان احداث شدند. پارک صلح بین المللی Waterton-Glacier به علت حیات وحش آن و نیز حفاظت از گونه هایی چون خرس گریزلی، یوزپلنگ آمریکایی و ولورین، حائز اهمیت است. همچنین این پارک ملی در مجاورت مناطق حفاظت شده دیگری هم قرار دارد.شما میتوانید با انتخاب تور کانادا  و سفر به این کشو از جاذبه های توریستی این پارک زیبا دیدن به عمل بیاورید.

پارک صلح بین المللی 3

خصوصیات پارک ملی Waterton Lakes

این پارک در سال ۱۸۹۵ در آلبرتای کانادا احداث شد و یکی از نخستین پارک های ملی این کشور بود. نام آن برگرفته از دریاچه ی Waterton (نام گرفته از چارلز واترتون، طرفدار حفظ منابع طبیعی عصر ملکه ویکتوریا) است. مساحت این پارک کوهستانی ۱۹۵ مایل مربع است. عملکرد آن تحت کنترل سازمان پارک های کانادا بوده و در تمامی روزهای سال برای بازدیدکنندگان باز است. اما ویژگی مهم این پارک، دریاچه های واترتون است که در کوه های راکی کانادا، عمیق ترین نمونه هستند.

پارک صلح بین المللی5

همچنین در این پارک مسیرهای بسیار برای پیاده روی موجود است؛ ازجمله مسیر دریاچه ی Crypt. در این پارک حیوانات گوناگونی مثل ولورین، عقاب سرسفید، خرس مول، سمور رودخانه ای و خرس سیاه سکونت دارند. پارک ملی Waterton Lakes به همراه پارک ملی Glacier درسال ۱۹۷۹ به عنوان ذخیره زیستگاه کره زمین برگزیده شدند تا از کوهستان ها، دریاچه ها، چمنزارها و زمین های مرطوب محافظت شود.

خصوصیات پارک ملی Glacier

این پارک در ایالت مونتانای آمریکا و روی مرز کانادا-آمریکا احداث شد. این پارک ۱۵۶۲مایل مربعی شامل بخش هایی از کوه های راکی است. تاکنون بیش از ۱۳۰ دریاچه و چندین گونه ی گیاهی و جانوری در این محل شناسایی شده اند. اکوسیستم بکر و پهناور این ناحیه بخش عمده ای از اکوسیستم قاره را تشکیل می دهد. زمین این پارک که درابتدا تحت تصرف بومیان آمریکایی و سرخ پوستان Flathead و Blackfeet بود، درسال ۱۸۹۵ به دولت مرکزی واگذار شد.

پارک صلح بین المللی 4

خود پارک بعدها در ۱۱ مه ۱۹۱۰ تاسیس شد و هنوز سکونتگاه بسیاری از گونه های زیستی و جانوری بومی این منطقه است؛ ازجمله پستانداران بزرگی چون خرس گریزلی، گوزن شمالی و بز کوهی. درحال حاضر فقط ۲۵ یخچال طبیعی از ۱۵۰ یخچال قرن نوزدهم در این پارک موجود است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

iranankara

تاریخ انتشار :28 تیر 1396