پروژه عدن انگلیس | آشنایی با بزرگترین گلخانه جهان

در این مطلب میخواهیم شما را با مکانی متفاوت در انگلستان آشنا کنیم.این مکان پروژه عدن انگلیس است،این مجموعه به عنوان بزرگترین گلخانه جهان در کتاب رکوردهای گنیس ثبت شده‌ است.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.

پروژه عدن انگلیس

در این مطلب میخواهیم شما را با مکانی متفاوت در انگلستان آشنا کنیم.این مکان پروژه عدن انگلیس است،این مجموعه به عنوان بزرگترین گلخانه جهان در کتاب رکوردهای گنیس ثبت شده‌ است.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.


آشنایی با پروژه عدن انگلیس

باغ عدن یا پروژه عدن انگلیس (به انگلیسی: Eden Project) به عنوان بزرگترین گلخانه جهان در کتاب رکوردهای گنیس ثبت شده‌است. این باغ از مهمترین پروژه‌های ساختمانهای هزاره می‌باشد. باغ عدن در محوطه یک معدن ۱۶۰ ساله قدیمی به شکل ۳ سازه حبابی شکل بسیار بزرگ ساخته شده است. در هریک از این ۳ گلخانه حبابی شکل ۳ گونه مختلف شرایط آب و هوایی شامل جنگل بارانی مدیترانه‌ای و یکی از آن‌ها شرایط آب و هوایی همان محیط طراحی و شبیه‌سازی شده است.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت انگلیس و سفر به این کشور از زیبایی های این مجموعه دیدن کنید.

پروژه عدن انگلیس 2

معماری پروژه عدن انگلیس

معماری این باغ بر عهدهٔ نیکولاس گریمشاو بوده است و تاریخ آغاز ساخت پروژه، ژانویه سال ۱۹۹۶ میلادی بوده است.

پروژه عدن انگلیس 3

خصوصیات پروژه عدن انگلیس

در سازه این گلخانه از هیچ ستونی استفاده نشده و از شاهکارهای معماری به حساب می‌آید. ارتفاع این سقف در حدی است که امکان اینکه ۱۱ اتوبوس دو طبقه بر روی هم قرار بگیرد را دارد. پوشش گلخانه درون قابهای شش ضلعی قرار گرفته و از جنس پلیمر ETFEاست این پلیمرپوشش‌های روی گلخانه که درون قابهای شش ضلعی با قطر ۹متر قرار گرفته‌اند از جنس نوعی پلیمر به نام ETFEاست که خواص جالبی دارد.

پروژه عدن انگلیس 4

این ماده می‌تواند در روز گرما را بگیرد و در شب آن را پس دهد. همچنین این پلیمرها شفاف و قابل بازیافت است و حداقل ۳۰سال عمر می‌کند. هیچ گونه گرد و غباری را هم جذب نمی‌کند و با وجود این که یک درصد شیشه وزن دارد بسیار محکم است این پلیمر همچنین اشعه ماوراءبنفش UVرا که برای رشد گیاهان لازم است از خود عبور می‌دهد و نور آفتاب، خواص آن را تغییر نمی‌دهد.

پروژه عدن انگلیس 5

روی این پوشش‌ها لانه زنبور و چشم حشرات شبیه‌سازی شده است درون گلخانه استوایی آبشار مصنوعی نیز ساخته شده است.

اطلاعات راجع به پروژه عدن انگلیس

در خارج گلخانه دریاچه‌ای با مساحت هزار و ۲۳۱متر مربع وجود دارد. پیش از ورود به باغ، برای جلوگیری از ورود آفت گیاهی وارد قرنطینه می‌شوند و تحت آزمایش‌های سختی قرار می‌گیرند. گیاهان درون باغ از قلمستان‌ها و ایستگاه‌های تحقیقات و باغهای گیاه‌شناسی سراسر جهان به صورت دانه یا قلمه آورده شده‌اند.

پروژه عدن انگلیس 6

این مکان به عنوان یکی از پر بازدید ترین اماکن توریستی دارای خداماتی رفاهی فراوانی برای آن ها میباشد از این خدمات میتوانم به رستوران و فضای بازی برای کودکان اشاره کرد.

اهداف آینده پروژه عدن انگلیس

بنا بر موسسان باغ عدن این پروژه همچنان ادامه دارد و مرحله بعدی آن ساخت گلخانه مناطق خشک است. هدف از ساخت آن نه تنها تحقیقات بلکه بازدید عموم و آموزش کودکان و والدین آنها برای رفتار صحیح با دوست آشنا و قدیمی بشر طبیعت و گیاهان است.

پروژه عدن انگلیس7

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

آدرس:

Bodelva, Par PL24 2SG, UK

منبع

iranankara

تاریخ انتشار :22 مرداد 1396